O KOSENCE
Kosenka

Základní organizace ČSOP KOSENKA z Valašských Klobouk je sdružením přátel přírody a aktivních lidí, kteří se již od roku 1975 zasazují o ochranu a rozvoj krásy Valašskokloboucka. Spolek sdružuje širokou škálu zájemců, od zkušených ochránců přírody a ekologů až po nadšené turisty a milovníky regionální kultury.

Kosenka se aktivně podílí na ochraně cenných biotopů a ohrožených druhů rostlin a živočichů v Bílých Karpatech. Pořádá brigády na úklid lesů a luk, organizuje exkurze a přednášky pro širokou veřejnost a podporuje ekologickou výchovu mladých lidí.

Spolek se také věnuje péči o kulturní dědictví Valašska. Podílí se na opravách památek lidové architektury, pořádá folklórní akce a podporuje tradice a zvyky regionu.

Kosenka je otevřená všem, kteří se chtějí aktivně podílet na ochraně přírody a klimatu a rozvoji Valašskokloboucka. Spolek nabízí širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie a zájmové skupiny. Pokud vám záleží na kráse a tradicích Valašska, neváhejte se stát členem spolku Kosenka a přidejte se k nám! 

Alternativa familierni: 

Kosenka, to je spolek valašských nadšenců, co se starajú o krásu a tradice Valašskokloboucka. Od roku 1975 chrání přírodu, hýčkajú památky a šíří povědomí o našem krásném kraji.

Na lukách a v lesích se motajú s kosama a hraběma, aby se tam dařilo jen temu, co tam má být. Organizujú brigády, exkurze a přednášky, bo s lidma sdílejú lásku k přírodě.

Staré chalupy a dřevěnice s Kosénkou ožívajú. Opravujú je, pořádajú v nich folklórní akce a učí mladé lidi o tradicích.

Kosenka je otevřená pro všechny, co chtějú dělat něco pro Valašsko. Dyť je to náš domov a záleží nám na něm. Tak sa přidejte a pomozte nám s chráněním jeho krásy a tradic!

 
Základní organizace ČSOP KOSENKA je dobročinným spolkem. Naším posláním je ochrana přírody, životního prostředí a kulturního dědictví regionu jižního Valašska. Zaměřujeme se také na environmentální výchovu, poradenství a podporu trvale udržitelného života.
 

Činnost spolku se odehrává v oblastech činnosti:

Poslední aktualita o KOSENCE

  • Infolist 2 - 2023 16-08-2023

    Aktuální informace z KOSENKY čtěte v novém Infolistu... Ke stažení: Infolist 2 - 2023

Výroční zprávy

Naše projekty podporují